Sretan vam Dan državnosti Republike Hrvatske
Grad Zadar.

Večeras od 21 sat i 30 minuta, poznate gradske atrakcije bit će obasjane svjetlosnim efektima u bojama hrvatske zastave: Kapetanova kula, zvonik sv. Stošije, sv. Donat, Pozdrav suncu te ovisno o vremenskim uvjetima za svjetlosnu instalaciju, i gradski most.

Također, jutros je Hrvatski puhački orkestar, Gradske glazbe Imotski, predvođen maestrom prof. Ivanom Glibotom, odsvirao budnicu građanima Zadra povodom proslave Dana državnosti.

Ovim programom Grad Zadar, svim sugrađankama i sugrađanima, čestita, 30. svibnja, Dan državnosti Republike Hrvatske.

U spomen na konstituiranje prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora istaknimo zastave Republike Hrvatske na svojim domovima i dostojno proslavimo Dan državnosti Republike Hrvatske!

Autor fotografija: Filp Brala.

Svjetlosni efekti: produkcija Studio X uz potporu Vatrogasne postrojbe Grada Zadra.