U skladu s održivim upravljanjem u području energetske učinkovitosti i korištenja obnovljivih izvora energije Grad Zadar prijavio je na natječaj Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost projekt „Povećanje energetske učinkovitosti u zgradarstvu - obiteljskim kućama na području grada Zadra u 2013.godini“. Odlukom o odabiru korisnika sredstava Fonda prihvaćen je Projekt Grada Zadra kojim će se sufinancirati 17 projekata energetske obnove koja uključuje termo fasadu i/ili stolariju na obiteljskim kućama u vlasništvu fizičkih osoba i 3 projekta ugradnje sustava na drvnu biomasu/pelete. Nakon sklapanja ugovora o korištenju sredstava Fonda, Grad Zadar raspisati će natječaj na koji će zainteresirani građani moći podnijeti prijave.