Poglavarstvo Grada Zadra na svojoj je 85. sjednici, održanoj 27.kolovoza 2003. u Maloj vijećnici, prihvatilo zaključak o izdavanju obveznica Grada Zadra, što znači da je pokrenut postupak izdavanja obveznica vrijednosti 140.000.000,00 kuna za financiranje izgradnje polivalentne sportske dvorane i zatvorenog plivališta na području sportskog centra «Višnjik».

Grad Zadar putem javnog prikupljanja ponuda odabrat će agenta i aranžera izdanja obveznica kao i preuzimatelja izdanja obveznica, no, prije samog postupka izdavanja obveznica, potrebno je dobiti suglasnosti Gradskog vijeća i ministarstva financija.

Zbog svoje fiskalne stabilnosti Grad Zadar je jedan od rijetkih gradova koji može financirati izgradnju kapitalnih projekata putem izdavanja obveznica.

Na sjednici su imenovani i članovi povjerenstva za provedbu javnog nadmetanja među kojima je i uvaženi hrvatski ekonomist dr. Branimir Lokin, a donesena je i odluka o objavi javnog nadmetanja za obavljanje konzultantskih usluga za cijelo vrijeme trajanja amortizacije obveznica.

Osnovana su i Stručna povjerenstva za pripremu i provedbu postupka nabave poslova stručnog nadzora nad izgradnjom višenamjenske dvorane i zatvorenog plivališta u sklopu SRC «Višnjik», a predmet nabave je ustupanje poslova stručnog nadzora nad izgradnjom spomenutih građevina.

Na Dnevnom redu današnje sjednice našle su se i dvije točke o uređenju poslovnih prostora, a Poglavarstvo je dalo i suglasnost T.D. «Vodovod» d.o.o. na cijenu isporuke pitke vode u iznosu od 76,55 kn/m3 za domaćinstva čiji članovi imaju prebivalište na visokim otočnim zonama u naseljima na otocima u sastavu grada Zadra.

Ovo povećanje cijene vode, međutim, neće se odraziti na budžet otočana jer će oni i dalje plaćati samo prosječnu cijenu vode na razini Županije, a ostatak, kao i do sada, sufinancira nadležno ministarstvo.

Kako je pojašnjeno, razlozi povećanja cijene vode za navedena otočna domaćinstva kriju se u nužnosti angažiranja cisterne za prijevoz vode od vodonosca do domaćinstava u visokim otočnim zonama, što iziskuje dodatne troškove.