Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski

U Pučkoj kuhinji zadarskog Caritasa sv. Vinko Paulski, obilježen je Međunarodni dan volontera. Već tradicionalno osobe iz crkvenog, javnog i političkog života dijelile su obroke korisnicima.

- Osjećaji oko Pučke kuhinje su podijeljeni. S jedne strane raduje me da je ljudima koji su u potrebi, na ovom mjestu, svakodnevno osiguran topli obrok. Uvjeti su jako dobri, hrana je izvrsna i odlično pripremljena što mogu i sam posvjedočiti jer sam hranu probao. Svake godine, zajedno s nadbiskupom, dolazim obilježiti ova dan i porazgovarati s korisnicima. S druge strane žalosti me što takvih korisnika ima. Nadam se da će biti sve manje ljudi kojima treba Pučka kuhinja i koji će se ovdje hraniti. Međutim, svugdje u svijetu to postoji i postojat će i tu jer uvijek ima ljudi kojima je pomoć potrebna, istaknuo je ovom prigodom gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta. - Grad Zadar, zajedno s Caritasom, financira Pučku kuhinju i mi ćemo i dogodine, bez obzira na restrikcije koje nas zbog novih zakonskih izmjena očekuju u gradskom proračunu po pojedinim stavkama, ipak za Pučku kuhinju povećati iznos za još 100 tis kn pomažući tako najugroženijim članovima naše zajednice, dodao je Kalmeta.

Uz gradonačelnika, obroke su dijelili nadbiskup zadarski, mons. Želimir Puljić, zamjenik gradonačelnika Zvonimir Vrančić, porčelnik UO za socijalnu skrb Grada Zadra, Mario Pešut i drugi.

Ovom prigodom, ravnatelj Caritasa, don Ivica Jurišić i nadbiskup Puljić dodijelili su zahvalice volonterima za njihov nesebičan rad, doprinos i sudjelovanje u programima zadarskog Caritasa.

Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski Grad će izdvojiti još sto tisuća kuna za Pučku kuhinju sv. Vinko Paulski