Europa u Zadru

Grad Zadar obilježava ulazak Republike Hrvatske u Europsku Uniju manifestacijom ˝Europa u Zadru˝ (24. lipnja – 1. srpnja 2013.)

Od ponedjeljka, 24. lipnja Grad Zadar započinje s nizom kulturno – umjetničkih i zabavnih priredbi, kojima će se svečano obilježiti ulazak Republike Hrvatske u Europsku Uniju i na taj način doprinosi svečanostima koje se odvijaju diljem Hrvatske, a posebno u našem glavnom gradu.

Osmodnevni program, koji započinje nastupom Slovačkog kulturno umjetničkog društva ˝Ivan Brnjik Slovak˝ na Poljani pape Ivana Pavla II., traje do 1. srpnja, kada ovu manifestaciju završavamo svečanošću otvaranja Austrijske knjižnice ˝Dr. Alois Mock˝, koja je rezultat suradnje Sveučilišta u Zadru i Austrijskog veleposlanstva. U ovom multi-kulturalnom tjednu sudjeluju još i Bugarska               ( izložba fotografija Velikog Trnova u JK Uskok), Češka (koncert etno rocka grupe Čechomor na Poljani pape Ivana Pavla II.), Francuska (izložba fotografa Jean Caraccija u Kneževoj palači), Italija (izložba i koncert posvećen Giuseppe Verdiju u Kneževoj palači), Mađarska (koncert komornog orkestra Hermann Laszlo iz grada-prijatelja Szekesfehervara u sv. Donatu), Ujedinjena Kraljevina Velike Britanije i Sjeverne Irske (gajde,flauta i doboš – „United Colors of Tartan / Tartan Army Croatia“, Poljana pape Ivana Pavla II.)

„Hrvatski dan“ u programu, biti će utorak, 25. lipnja na Dan državnosti i toga dana će se održati niz zanimljivih programa: tribina „Hrvatski mediji: baštinici europske tradicije“ u Muzeju antičkog stakla, u organizaciji Narodnog lista (predavači: prof. dr. sc. Stjepan Malović i prof. dr. sc. Gordana Vilović, moderator: Simona Pancirov, glavna urednica Narodnog lista), a u večernjim satima orguljaški koncert Edmunda Borića u katedrali sv. Stošije te na Poljani pape Ivana Pavla II. folklor zadarskog kraja u organizaciji Zadarske županije.

Ulaz na sve priredbe je slobodan. Dobrodošli!

Europa u Zadru