Nagrade najuspješnijima ove će godine dodijeliti gradonačelnik Živko Kolega i to 29. rujna na Narodnom trgu, u prigodi manifestacije «Zadarski đir» u organizaciji Turističke zajednice Grada Zadra. Ovom manifestacijom, uz bogat prigodni večernji program, ples na Narodnom trgu i degustaciju delicija najboljih hrvatskih kuhara, obilježit će se završetak turističke sezone, a njome će se na svojevrstan način odati zahvalnost domicilnom stanovništvu grada Zadra, posebice stanovnicima Poluotoka, na njihovu doprinosu u realizaciji uspješne turističke sezone.

Gradsko poglavarstvo u suradnji s Obrtničkom i Gospodarskom komorom te turističkim zajednicama Grada i Županije već četvrtu godinu za redom provodi akciju «Nasmiješeno sunce» kojom se ocjenjuje razina uređenosti ugostiteljskih i trgovačkih objekata, kao i kvaliteta usluge koju pružaju, a posebno se ocjenjuje rad pojedinačnih djelatnika u pojedinim segmentima usluge.
Kako je na današnjoj konferenciji za novinare kazao predsjednik Povjerenstva u akciji «Nasmiješeno sunce» i član Poglavarstva za gospodarstvo i gospodarenje gradskom imovinom Kristijan Magaš, akcija se provodi radi dodatnog motiviranja za pružanje što kvalitetnijih usluga, poticanje međusobne konkurencije u uređenju objekata i razine usluga te, konačno, prezentiranja grada Zadra na način dostojan njegove tradicije.

Kao i prethodnih godina, akcijom «Nasmiješeno sunce» ocjenjivat će se i nagrađivati najkvalitetniji ugostiteljski objekt u kategoriji restorana i caffe bara, najljepši izlog trgovine, najbolji konobar te najbolji prodavač, potom najbolji novi suvenir, najbolji turistički vodič, najbolji kuhar, najbolji policajac, najbolji čistač te najuređenija benzinska crpka, a novčano će nagrađivati u iznosu od 2000 kuna najbolji u kategoriji kuhara, konobara, prodavača, čistača, turističkih vodiča i policajaca.

Povjerenstvo je tijekom ljeta razmatralo mogućnosti izbora u svim kategorijama, načinilo uži izbor, a predstoji skorašnja odluka izbora ovogodišnjih pobjednika.