Izaslanstvo Političke akademije i Udruge gradskih političara Austrijske narodne stranke iz Beča u čijem su sastavu većinom gradonačelnici, gradski političari, te gradski i pokrajinski vijećnici, u sklopu svog studijskog putovanja po Hrvatskoj posjetili su i Zadar. Tom ih je prigodom u Gradskoj vijećnici danas primila Gradonačelnica Grada Zadra Ana Lovrin.

Upoznavši uvažene goste s gradom Zadrom iz političkog, ali i povijesnog, kulturnog i gospodarskog ugla, gradonačelnica Lovrin je naglasila kako je Zadar, unatoč teškim razaranjima tijekom Domovinskog rata, po svim parametrima danas peti grad u Hrvatskoj, s perspektivom daljnjeg razvoja. To, naglasila je gradonačelnica, možemo zahvaliti i nepokolebljivom duhu naših građana.

Zahvalivši u ime izaslanstva na prijemu, poslovni tajnik Udruge gradskih političara mr. Reinhard Peter izrazio je nadu da će se Hrvatska i Austrija za tri godine «sresti» tamo gdje Hrvatska i pripada – u Srednjoj Europi, te dodao kako je Austrija na tom putu na strani Hrvatske.