Odlukom Poglavarstva Grada Zadra, prihvaćen je prijedlog Sporazuma o zajedničkom financiranju projekta turističke signalizacije na području Zadra izmedu Grada Zadra i Turističke zajednice Grada, nakon čega je prezentiran i sam projekt te signalizacije. Time bi Zadar, do početka lipnja ove godine, dobio turističku signalizaciju na većem dijelu svog područja, dok bi ostatak signalizacije bio postavljen do lipnja 2006.godine.

Riječ je o tzv. smeđoj signalizaciji koja turistima i svim posjetiteljima olakšava snalaženje u nepoznatom gradu, a takva je signalizacija tipizirana i uobičajena u europskim turističkim središtima i metropolama.

Sporazumom je dogovoreno da polovicu iznosa potrebnog za navedeni projekt osigura Grada Zadra, što je već i učinjeno, dok bi preostali iznos osigurala Turistička zajednica Grada Zadra.

Poglavarstvo je na današnjoj sjednici prihvatilo i izvješće o stručnom nadzoru nad provedbom obvezatne preventivne dezinsekcije i deratizacije na području grada te najavilo skori novi izbor vršitelja poslova dezinsekcije i deratizacije u idućem četverogodišnjem razdoblju, s obzirom da je dosadašnjem ugovor istekao.

Prihvaćena je i odluka o radnom vremenu i visini naknade za blokiranje nepropisno parkiranih vozila, a riječ je o kamionima, autobusima i priključnima vozilima, odnosno svim vozilima koja vozilo pauk ne može ukloniti. Blokiranje takvih nepropisno parkiranih vozila vršit će se svakog radnog dana u vremenu od 7 do 21 sat, subotom od 7 do 14 sati, dok će nedjeljom biti organizirano dežurstvo i rad po prijavi. Za blokiranje i deblokiranje tih vozila određena je i visina naknade u iznosu od 600,00 kuna.

Odlukom Poglavarstva kreće se i s pripremom i provedbom postupka nabave kombi vozila za prijevoz osoba s invaliditetom, čija je planirana vrijednost 250 tisuća kuna, a sredstva su osigurana iz Proračuna Grada.

Na današnjoj sjednici prihvaćeno je i izvješće o izvršenju godišnjeg plana upravljanja pomorskim dobrom za 2004. godinu na području Grada, iz kojega je vidljivo da je Vijeće za davanje koncesijskog odobrenja odobrilo ukupno 597 zahtjeva za koja su dana koncesijska odobrenja, od kojih najveći dio odobrenja otpada na iznajmljivanje plovila (charter).