S radom je započela Služba prometnog redarstva Grada Zadra. Broj telefona putem kojeg građani mogu kontaktirati prometne redare i prijaviti uočene nepravilnosti u prometu je 627 – 701 i br. mob. 099 607 3480 svakim radnim danom uključujući i subotu od 7 do 14 sati i od 14 do 21 sat. Služba prometnog redarstva dežurna je i nedjeljom.
01. lipnja 2015.
Radno vrijeme gradske uprave je klizno u vremenu od 7 do 16 sati. Svi gradski upravni odjeli i službe radit će u navedenom razdoblju svakodnevno uz dnevni odmor od 11:30 do 12:00 sati.
22. listopada 2009.
Od 1. listopada 2009. Grad Zadar posluje pod novim matičnim brojem: 2546558; OIB: 09933651854
Na zadarskim bedemima predstavljeni su rezultati projekta ZADAR BAŠTINI. Prezentirana je novopostavljena maketa grada kod bastiona sv. Dimitrija koja prikazuje povijesnu jezgru Zadra u kombinaciji aluminija i bronce, a rad je akademskog kipara Damira Mataušića. Maketa je interaktivna pa reproducira i zvukove grada. Na drugom dijelu šetnice postavljena je signalizacija s interpretacijom zadarske baštine prilagođena i za slijepe i slabovidne osobe.
O ovom projektu i uređenju šetnice na bedemima govorili su gradonačelnik Branko Dukić, pročelnik za EU fondove Ante Ćurković, autor makete Damir Mataušić, prof. Miljenko Domijan kao jedan od najzaslužnijih ljudi za upis Zadra u UNESCO-vu baštinu, pročelnica za kulturu Dina Bušić i predsjednik Udruge slijepih i slabovidnih osoba Zadarske županije Mladen Bajlo.
U sklopu projekta „ZADAR BAŠTINI – Integrirani kulturni program Grada Zadra 2020.“ na Bedemima je postavljena maketa koja predstavlja skulpturalni umanjeni prostorni prikaz povijesne jezgre grada Zadra kao kulturno povijesne cjeline koja bi lokalnom stanovništvu i posjetiteljima omogućila novi uvid promjene kroz povijest, međusobne odnose prostornih arhitektonskih volumena i organizaciju prostora. Cilj postavljanja ove interaktivne skulpture makete je doprinijeti promociji UNESCO-om zaštićene nepokretne kulturne baštine grada Zadra (Bedema zadarskih pobuna) omogućavanjem novog koncepta prezentacije kulture. Interpretacija kulturne baštine ima za cilj promatranje, učenje i aktivno sudjelovanje u zaštiti baštine, kroz iskustvo iz prve ruke i kroz ilustrativne medije. Također, u sklopu projekta Tourism4All, koji se provodi unutar programa prekogranične suradnje Interreg Italija - Hrvatska 2014-2020., Grad Zadar je realizirao postavljanje signalizacije i interpretacije na srednjovjekovnim zadarskim gradskim zidinama, čime je jedno od najpoznatijih i najatraktivnijih turističkih mjesta Zadra postalo dostupno osobama s invaliditetom.
Osmišljene su i implementirane četiri vrste osnovne signalizacije i interpretacije: 1. Signalizacija ulaza na Bedeme 2. Signalizacija osnovnih elemenata Bedema 3. Interpretacija prilagođena slijepim i slabovidnim osobama na ogradi Bedema 4. Izrada edukativne šetnice
Kao turističko odredište s višestoljetnom tradicijom, Zadar je grad otvoren za sve posjetitelje, a projekt Tourism4All je posebno osmišljen za osobe u nepovoljnom položaju i osobe s invaliditetom te za cilj ima predstaviti pristupačne gradske atrakcije i druge pristupačne sadržaje te lokacije i rute koje se mogu posjetiti.