Projekt PoTRaGa – početak obrazovnih programa za web i grafičke dizajnere

Prošli tjedan su, u okviru projekta PoTRaGA, započele planirane aktivnosti edukacije članova ciljane skupine – 40 mladih nezaposlenih osoba sa završenom srednjom školom.

Programe obrazovanja za budućih 20 grafičkih dizajnera i 20 web dizajnera, tijekom naredna dva mjeseca, provodit će POU Algebra. Cilj programa je osposobiti polaznike za samostalnu izradu sadržaja za Web, korištenje odgovarajućih alata za izradu web stranica te publiciranje istih, odnosno samostalno bavljenje svim aspektima dizajna te stolnog i digitalnog izdavaštva. Po uspješnom završetku programa, polaznici će dobiti uvjerenje o osposobljavanju, javni dokument kojim dokazuju kompetencije za zvanje web, odnosno grafičkog dizajnera te će im se, u nastavku projektnih aktivnosti, omogućiti praktična primjena stečenih znanja i vještina.

Projekt „PoTRaGA“ sufinanciran je u sklopu IV. Komponente programa IPA – Razvoj ljudskih potencijala, a provodi se usuradnji pet partnerskih organizacija (Grad Zadar, Razvojna agencija Zadarske županije – ZADRA, Hrvatski Zavod za zapošljavanje – Područni ured Zadar, Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Zadar i Obrtnička komora Zadarske županije).