Projekt Bluewin
Početnom konferencijom u Muzeju antičkog stakla započeo je petodnevni program u sklopu projekta Bluewin.

Od danas do 17. svibnja u Zadru će se održavati glavne aktivnosti projekta Bluewin iz programa Europa za građane, čiji je glavni nositelj Grad Zadar. Tijekom ovih pet dana u Zadru će se okupiti preko dvije stotine sudionika projekta iz partnerskih gradova-Dubrovnika, Kotora, Nove Gorice, Gorizije te okruga Highland Council iz Škotske.  Uz stručna predavanja, radionice, razne ekološke akcije, u Zadru će se u utorak, 17. svibnja 2016. godine, održati „Plavi sajam“ kojim će se promovirati zaštita mora i pravilna valorizacija morskih resursa. Uz suradnju Sveučilišta u Zadru, Pomorske škole, Udruge „Eko-Zadar“ bit će organizirane raznovrsne popratne akcije poput čišćenja plaže, demonstracije čišćenja podmorja te kreativne radionice od prikupljenog recikliranog materijala kao i niz predavanja profesora i predstavnika udruga koje se bave ekologijom i zaštitom mora i priobalja.
Na konferenciji su se kratko predstavili predstavnici gradova partnera, nakon čega je nastavljen "Open Day" uz prezentacije i diskusiju sudionika projekta.

Projekt Bluewin Projekt Bluewin Projekt Bluewin Projekt Bluewin Projekt Bluewin Projekt Bluewin Projekt Bluewin