Danas je u nastupni posjet  Zadru stigla veleposlanica Republike Austrije, nj. e. Andrea Ikić-Bohm u pratnji počasnog generalnog konzula Republike Austrije sa sjedištem u Splitu Marina Mrklića  i vice-konzulice Sanje Širić. U Maloj vijećnici Grada Zadra su ih primili gradonačelnik Zvonimir Vrančić, zamjenik gradonačelnika Darko Kasap i pročelnica za financije Grozdana Perić.
Gradonačelnik je upoznao veleposlanicu s povijesnim razvojem Zadra i trenutačnom gospodarskom situacijom, te su razgovarali o mogućnostima suradnje na gospodarskom i kulturnom planu.