Na danas održanoj sjednici Poglavarstva, prihvaćeno je izvješće o izvršenju godišnjeg plana upravljanja pomorskim dobrom za prošlu godinu u kojemu je naznačeno, među ostalim, kako je iznos uprihođenih sredstava za dana koncesijska odobrenja u Proračun Grada Zadra 2006. 2.610.595,50 kuna.
Gradski su poglavari potom prihvatili i plan upravljanja pomorskim dobrom u općoj upotrebi na području Grada Zadra za 2007. godinu, a koje obuhvaća uređenje javnog pomorskog dobra za koje nije izdana koncesija ili koncesijsko odobrenje.

Tim je planom utvrđen kao prioritet financiranje izrade projektne dokumentacije za Obalu kralja Petra Krešimira IV u dijelu od Morskih orgulja do uvale Foša i to snimanje, istražni radovi postojećeg stanja podmorskog dijela konstrukcije i tla, i sanacija statičke stabilnosti obale.
Prema zasad manjim pregledima stručnjaka, riva je u podmorskom dijelu u dosta lošem stanju i obnova je nužna. Plan je gradske uprave do kraja godine izraditi i projekt obnove, te moguće raspisati i arhitektonski natječaj za rješenje uređenja i oživljavanja rive.
Slični se zahvati očekuju i za šetnicu Karma, a usvojeni plan predviđa i uređenje parka i kupališta na Punti Bajlo i uvale Pod brig, kao i javnog kupališnog prostora u Diklu.

Kao podloga za izvanredne socijalne mjere, odnosno dodatne novčane pomoći koja se daje u posebno otežanim životnim okolnostima, danas je usvojen je i Pravilnik o utvrđivanju kriterija za ostvarivanje prava na dodatnu novčanu pomoć kojim se utvrđuju uvjeti, kriteriji, postupak i sredstva za ostvarivanje ove pomoći. Ova se vrsta novčane pomoći u pravilu dodjeljuje jednokratno, u najvišem mogućem iznosu od 2.000,00 po korisniku, a o ispunjavanju uvjeta za ostvarivanje ove pomoći odlučuje danas imenovano Povjerenstvo sastavljeno od dva predstavnika Grada Zadra, dva predstavnika zadarskog Centra za socijalnu skrb te jednog predstavnika Caritasa Zadarske nadbiskupije.

Među ostalim danas usvojenim odlukama,, prihvaćen je i zaključak o prijenosu 1.000.000,00 kuna Općoj bolnici Zadar kao potpora za provedbu projekta «Zadar-grad bez Hepatitisa C». Nastavak je to lani započetog programa za koji je iz gradskog proračuna za 2006. godinu izdvojeno također 1.000.000,00 kuna.