Gradonačelnik Živko Kolega jučer je svečano korisnicima predao na upotrebu novoizgrađeno pomoćno nogometno igralište na Stanovima čija je izgradnja i opremanje stajala ukupno oko 5 milijuna kuna. U osiguravanju sredstava potrebnih za uređenje i opremanje nekad zapuštene ledine sudjelovao je Grad Zadar, proračunskim sredstvima, dok su se značajnim sredstvima u ovaj projekt uključili i Zadarska nadbiskupija te tvrtka "Konzum".

Grad Zadar je u ljeto 2006. godine raspisao natječaj za izradu projektne dokumentacije za uređenje i privođenje svrsi ovog nogometnog igrališta, nakon čega je odlučeno da se na igralište postavi i umjetna trava. Projektni je zadatak, uz polaganje umjetne trave, sadržavao i rješenje svlačionica, projekt osvjetljenja igrališta, vodoopskrbe i odvodnje, te uređenja okoliša, a radovi na uređenju započeli su ovog proljeća.

- Ovdje će trenirati i naš NK "Zadar" koji je ove godine u samom vrhu hrvatske nogometne lige. Predajmo ovo igralište i NK "Arbanasi" koji je svoje igralište izgubio kad se tamo gradila željeznička pruga, ali i mladima koji će ovdje učiti nogometnu abecedu. Prije mjesec dana smo napravili malonogometno igralište u Arbanasima, završava se i igralište na Smiljevcu, kao i ono u Crvenim Kućama, a nekoliko smo igrališta napravili i na otocima, kazao je gradonačelnik Kolega.

Zadarski nadbiskup msgr. Ivan Prenđa ovom je prilikom kazao kako smo dužni mladima stvarati prostore za njihov zdrav život po drvenom načelu "u zdravom tijelu - zdrav duh", te izrazio želju da budu zdravi i natječu se u ljudskosti, ali i u vještinama te da pronose slavu našeg Zadra diljem svijeta.
Odigravši utakmicu, igralište su prvi isprobali veterani NK "Zadra" i NK "Arbanasa".