Obilježen dan Sveučilišta

Svečanom sjednicom u Svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru obilježen je  Dan Sveučilišta/Dies academicus 2018.

U ime Grada Zadra, umjesto spriječenog gradonačelnika, govorio je njegov zamjenik Ante Babić. On je naglasio sljedeće:

Zadarsko sveučilište središte je našeg znanstvenog, društvenog i kulturnog života, neizostavni dio zadarske prošlosti i budućnosti. Ono je nemjerljiva vrijednost koja ponosno predstavlja Zadar u čitavom svijetu. Izravna društvena uključenost, povezanost visokog obrazovanja i istraživanja s gospodarskim sektorom, inovacijski kapaciteti kojim naši mladi stječu potrebne kompetencije, omogućavaju Gradu Zadru status suvremenog europskog grada, grada mladih, znanja i uspjeha. U ovoj prigodi posebno želim istaknuti kontinuiranu suradnju naše gradske uprave sa Sveučilištem, započete zajedničke aktivnosti u cilju daljnjeg podizanja kvalitete kako samih studija tako i studenskog standarda za jednu od najvećih investicija, izgradnju novog sveučilišnog kampusa. Sretni smo što time  možemo svojoj mladosti, koja daje dinamičnost i razvojni potencijal našem gradu, omogućiti najbolje uvjete za školovanje i nesmetani život u njemu. Vjerujem kako će stečena znanja i vještine primjenjivati i razvijati upravo u Zadru prepoznajući u njemu poslovni potencijal i profesionalni izazov. Zahvaljujem svima vama profesorima, studentima i zaposlenicima na rezultatima koje postižete. Vaš uspjeh je i naš uspjeh i Grad Zadar će vam uvijek biti partner u svim aktivnostima koje ste odavno proširili i izvan granica naše zemlje.

Obilježen dan Sveučilišta Obilježen dan Sveučilišta Obilježen dan Sveučilišta