Nacionalne manjine obilježile svoj dan
Međunarodni dan kulturne raznolikosti.

Na Trgu pet bunara održano je tradicionalno obilježavanje Međunarodnog dana kulturne raznolikosti. Na manifestaciji na kojoj su nastupila kulturno-umjetnička društva nacionalnih manjina iz različitih djelova Hrvatske prikazano je bogatstvo narodnih nošnji, pjesme, plesa i drugog kulturn- umjetničkog nasljeđa te su pripremljena tradicionalna domaća nacionalna jela njihovih matičnih država. Nacionalne manjine na području Zadarske županije uspješno djeluju kroz Radnu skupinu nacionalnih manjina i u suradnji s Gradom Zadrom ovom manifestacijom njeguju različitost i raznolikost kao sastavne vrijednosti Europske unije.

U uvodnom dijelu pozdravio ih je gradonačelnik Grada Zadra, Branko Dukić:

- Raduje me što naš grad ovom tradicionalnom manifestacijom obilježava Međunarodni dan kulturne raznolikosti vrijednim i bogatim programom. Prigoda je ovo za razmjenu iskustava u duhu znatiželje, upuštanja u dijalog i bliske suradnje. Kulturna raznolikost polazna je točka za suživot i uključenje svih ljudi pa zato ovo naše tradicionalno okupljanje na najljepši način potvrđuje sve vrijednosti i sve različitosti koje oplemenjuju društveni život u našem gradu. I svoj turistički identitet Zadar u mnogome duguje upravo svojoj nemjerljivoj kulturnoj i spomeničkoj baštini. A ta baština je i njegova multikulturalnost, istaknuo je gradonačelnik Dukić.