Gradonačelnik Božidar Kalmeta obišao gradilište Kneževe palače
Fotogalerija Galerija
Grad Zadar ispoštovao sve ugovorene rokove i obveze u obnovi i uređenju Kneževe palače.-FOTOGALERIJA.

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta, sa suradnicima, zamjenikom Zvonimirom Vrančićem i pročelnicima, Grozdanom Perić, Šimom Erlićem, Darkom Kasapom i zamjenikom Matkom Segarićem te uz pratnju predstavnika izvođača, zajednica ponuditelja Krekić Avangard Zadar, Inero Split i VGP Ljubljana, i nadzora radova, Invest inženjering d.o.o. kao i predstavnika Konzervatorskog odjela u Zadru, obišao je jutros gradilište Kneževe palače. Kao što je bilo i najavljeno do danas, 30. rujna, gotovi su svi značajniji radovi na Palači te su ispoštovani svi rokovi za radove definirani ugovorom. Preostalo je još uređenje detalja, čišćenje, otklanjanje nedostataka, unutarnje uređenje i testiranje odnosno stavljanje objekta u funkciju. Gradonačelnik je informiran da će kroz narednih mjesec dana biti dostavljena oprema za prostorije Kneževe palače nakon čega objekt ide na tehnički pregled i uporabnu dozvolu. Također, EU sredstva, uz sufinanciranje grada, utrošena su i opravdana sukladno svim definiranim parametrima i obavezama iz Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava za Kneževu palaču.

Završetak uređenja ovog značajnog kulturno-povijesnog objekta te njegovo stavljanje u funkciju očekuje se do kraja godine.