Uz polaganje vijenaca u spomen hrvatskim braniteljima na Središnji križ na Gradskom groblju, Gradska uprava je Dan obrane Zadra obilježila i primanjem ratnih zapovjednika iz Domovinskog rata.

Ratne zapovjednike u Gradskoj su vijećnici primili gradonačelnik Božidar Kalmeta i predsjednik Vijeća Davor Aras.
Oni su tom prigodom podsjetili na najteže trenutke u novijoj povijesti Zadra te još jednom izrazili zahvalnost nazočnim zapovjednicima koji su zajedno sa svojim brigadama obranili Zadar.

U povodu Dana obrane Zadra Sjednicu sjećanja sutra će održati Gradsko vijeće Grada Zadra.