Na današnjoj konstituirajućoj sjednici Gradskog vijeća Grada Zadra izabran je novi zadarski gradonačelnik. Tu ce dužnost, u idućem četverogodišnjem razdoblju, obnašati dosadašnji zamjenik gradonačelnice, HDZ-ovac dr. Živko Kolega. Njegovim su zamjenicima imenovani nezavisni vijećnik dr. Dražen Grgurović te dr. Rade Škarica s liste HSP-a.

Za predsjednika Gradskog vijeća izabran je dr. Zvonimir Vrančić s liste HDZ-a, dok će dužnost podpredsjednika Vijeća obnašati HSLS-ovac dr. Damir Kasap, te SDP-ova vijećnica gđa. Omerka Šarić.

Na konstituirajućoj je sjednici izabrano i novo Poglavarstvo Grada Zadra. Tako će pored gradonačelnika i dva zamjenika, u Poglavarstvu biti i gđa. Nives Kozulić koja ce biti zadužena za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, g. Stanko Zrilić zadužen za resor komumunalnih djelatnosti, dosadašnja gradonačelnica gđa. Ana Lovrin preuzet ce resor imovinsko-pravnih poslova i poslova opće uprave i samouprave, g. Kristijan Magaš resor gospodarstva i gospodarenja gradskom imovinom, g. Jozo Dragić resor školstva i kulture, dok će g. Radovan Dunatov preuzeti resor športa i predškolskog odgoja.