Održana još jedna Zelena čistka
I ove godine građani čistili park šumu Musapstan

Već tradicionalna ekološka akcija Zelena čistka, u organizaciji Grada Zadra i udruge Eko Zadra održana je u povodu Dana planete Zemlje. I ove godine građani su čistili park šumu Musapstan, koja je , unatoč akcijama čišćenja svake godine, opet nažalost bila puna otpada. Građani su prikupili gotovo sve zamislive vrste otpada: papir,  karton, plastične vrećice, staru odjeću, obuću, različite predmete iz domaćinstva, odbačena sjedala iz automobila,  stare akumulatore, željezo i građevinski materijal, namještaj...

Evo i izvještaja s akcije:
U subotu 22. travnja, na Dan planeta Zemlje, čistili smo zadarsku šumu Musapstan. Zahvaljujemo se svim volonterima na sudjelovanju u akciji „Zelena čistka“, posebno učenicima i učiteljima OŠ Šime Budinić i OŠ Stanovi koji se svake godine odazovu na naš poziv. Prema podacima iz Čistoće prikupljeno je 3,300 tone krupnog (miješanog) otpada te još 400 kg plastike koja je odvajana u žute vrećice na samom terenu. Zadovoljni i sretni zbog prikupljenog otpada i čistije šume, pozivamo građane i institucije da nastavimo održavati Musapstan čistim i ugodnim za boravak. U programu koji smo najavili sudjelovali su Kyudo Klub Yumi, Udruga Circo Art, Calimero Sport i konjički klubovi Epona i Casco te je postavljena „šumska izložba“ „Po(r)uke šume, a mali i veliki zapisali su poruku za Musapstan „Šuma diše za nas, uskladimo ritam“ – koju smo postavili na ulazu u šumu vidljivo za sve (buduće) posjetitelje. Ovim putem se svima zahvaljujemo na upotpunjenom programu i ugodnom druženju kojemu su se prepustili svi uzrasti. Također hvala sponzorima (Sonik, Bakmaz, Lidl, Tvornica kruha, Tommy, Pekarnica Bobis) i medijskim pokroviteljima (057, HRT Radio Zadar) te organizatorima s kojima smo surađivali u realizaciji događanja na Musapstanu - UO za razvitak otoka i zaštitu okoliša Grada Zadra, Zadarska županija, Liburnija d.o.o., Hrvatske šume i Čistoća d.o.o.

„Eko-Zadar“