ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU

U znak podrške Ukrajini i ukrajinskom narodu, u četvrtak 24. kolovoza 2023. godine na Pozdravu suncu projecirana je zastava te prijateljske zemlje.

Na ovaj način, Grad Zadar pridružio se drugim gradovima i pružio potporu Ukrajini i ukrajinskom narodu zbog ratnih zbivanja i agresije koja ih je zadesila.

Kao i u mnogim drugim gradovima u Hrvatskoj i svijetu, upravo na današnji dan kada se slavi Dan nezavisnosti Ukrajine, isticane su zastave ili su poznate znamenitosti osvijetljene plavom i žutom bojom, bojama ukrajinske zastave.

Akcija obilježavanja Dana neovisnosti Ukrajine pokrenuta je na inicijativu Veleposlanstva Ukrajine u Republici Hrvatskoj.

ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU ZNAK PODRŠKE UKRAJINI U ZADRU