Gradonačelnik Živko Kolega i njegov zamjenik dr. Rade Škarica primili su danas najtrofejnije ovogodišnje hrvatske jedrilicare – Šimu Fantelu i Igora Marenića, posadu JK »Sveti Krševan« te njihova trenera Edu Fantelu.

Fantela i Marenić u mjesec su dana osvojili zlato na Europskom i Svetskom juniorskom prvenstvu u klasi 470, te na Univerzijadi održanoj u turskom Izmiru.

Nakon što su na Mediteranskim igrama u Španjolskoj u lipnju osvojili 4. mjesto, prvo zlato stekli su na Europskom juniorskom prvenstvu u Estoniji ( Talin). Nakon tog su otputovali u Rusiju na Svjetsko juniorsko prvenstvo u St Peterburgu gdje su zlatnom medaljom potvrdili svoju premoć u juniorskoj konkurenciji ove olimpijske klase.
Trecu zlatnu medalju osvojili su u turskom Izmiru na Univerzijadi u drugoj polovici kolovoza. Odatle putuju u SAD-e, u San Francisco gdje su na Svjetsko seniorsko prvenstvo stigli noć uoči starta. Kao najmlađi sudionici SP-a u prvom dijelu su bili pri samom vrhu, ali je u drugom dijelu natjecanja zamor došao na naplatu, te su natjecanje završili na 20. mjestu.

Čestitavši im na ovom velikom uspjehu, gradonačelnik Kolega kazao je kako će Grad Zadar nastaviti financijski, ali i na svaki drugi način, podupirati ove jedriličare, kao i cjelokupno zadarsko jedrenje jer Zadarski kanal mora postati jedrilicarski svjetski centar.

Gradonačelnik je, također, kazao kako će posadu Fantela – Marenić osobno podržati u izboru za ovogodišnju Nagradu Grada Zadra.

Kako su istaknuli mladi jedriličari predvođeni trenerom Edom Fantelom, cilj im je popeti se na »jedriličarski vrh svijeta«, istaknuvši pritom kako vjeruju da će ih Grad Zadar, koji se pokazao kao najstabilniji i najpouzdaniji podupiratelj njihova rada, nastaviti pomagati i u budućnosti.