Gradonačelnik Živko Kolega pustio je danas u promet rekonstruiranu treću – završnu dionicu gradske prometnice Biogradske ulice i time označio završetak radova na 18,5 milijuna kuna vrijednoj rekonstrukciji Biogradske i Mačekove ulice započete prije dvije godine.
Zadar je time dobio najbolju direktnu poveznicu s lukom Gaženica, te još jedan moderan ulaz u grad iz smjera Istoka.

Osim prometnog, značaj ove rekonstrukcije je i u ugrađenom sustavu odvodnje u sami trup ceste, čime se sva kanalizacija s Bulevara odvodi do biološkog pročišćavača, a sve fekalne vode do nove tlačne stanice «Gaženica 2».

Istovremeno, ugrađene su i cijevi za podmorski ispust, čiji kopneni dio iznosi 1,500 metara, dok će duljina morskog dijela podmorskog ispusta iznositi 2,000 metara i nalazit će se na dubini od oko 35 metara.

Zahtjevna rekonstrukcija uključivala je i postavljanje novih cijevi telekomunikacijskih i vodovodnih instalacija, te izgradnju nove javna rasvjeta duž cijele ulice duge 2,000 metara.

Izgrađen je potpuno novi most preko potoka Ričine i ispravljena nekadašnja velika krivina koja je zbog svoje nepreglednosti predstavljala jednu od gradskih crnih prometnih točaka.

Završetkom ovih radova omogućen je i početak rekonstrukcije obližnje paralelne ulice Franka Lisica, na kojoj su danas i započeli radovi koji obuhvaćaju izmjenu vodovodnih instalacija, izgradnju nogostupa, proširenje mosta preko potoka Ričine, uređenje parkirališnog prostora kod Gradskog groblja te, u konačnici, asfaltiranje čitave ulice.
Radovi u Ulici Franka Lisice trajat će 2 mjeseca.