Grad Zadar je naručio istražne arheološke radove na Poljani Ivana Pavla II – nedaleko crkve Sv. Donata, zbog čega je od 6. veljače 2006. zatvoreno parkiralište na navedenoj Poljani.

Po završetku istražnih radova vrijednih 800 tisuća kuna, planiranom za svibanj, Poljana će se do ljeta ponovno urediti kao parkirališni prostor te će se u te svrhe koristiti do završetka turističke sezone, kada će započeti uređenje Poljane Ivana Pavla II prema projektu arhitekta g. Ante Uglešića.
U međuvremenu, Grad je uredio privremeno parkiralište na području vojarne «Franko Lisica», u blizini poligona auto – škole, gdje će se u svibnju, u organizaciji Grada Zadra i njegovih komunalnih poduzeća, održati 1. Međunarodni sajam hortikulture, komunalne opreme i zaštite okoliša – HOKOM 2006., gdje se može besplatno parkirati.
U planu je, također, za parkiralište urediti i prostor na Ravnicama, kako bi iduće ljeto dočekali s dodatnim brojem parkirnih mjesta, a sve do konačne izgradnje javne garaže.
Zastupajući mišljenje kako je uređenje Poljane Ivana Pavla II u interesu Zadra i njegovih građana, molimo građane za razumijevanje zbog zatvaranja parkirališta na tom prostoru.