Grad Zadar domaćin je Međunarodnom zasjedanju Mreže europskih srednjih gradova koje će se održat 18. i 19. rujna ove godine u Hotelu Kolovare na temu «Turizam kao važna grana gospodarske politike», izvjestili su danas na konferenciji za novinare predsjednik Gradskog vijeća Davor Aras, savjetnik za međunarodna pitanja Dragimir Mišljenac te voditeljica poslova međugradske i međunarodne suradnje Grada Zadra Anita Gržan – Martinović.

Zasjedanju će nazočiti predstavnici lokalnih samouprava iz 30-tak gradova Srednje Europe – članova «Mreže», predstavnici Ministarstva za europske integracije te Ministarstva turizma Republike Hrvatske, kao i brojni uvaženi domaći i strani gosti.

Ovogodišnje zasjedanje «Mreže» bit će uveličano i posebnom svečanosti uručenja Počasne zastave Zadru, koju dodjeljuje Pododbor za dodjelu europskih priznanja Parlamentarne skupštine Vijeća Europe, a za sveukupna dostignuća grada na planu europske međunarodne suradnje. Počasnu će zastavu Zadru 19. rujna uručiti predsjednica Pod-odbora za Europske priznanja Parlamentrane skupštine Johanna Schicker.

Inače, Mreža europskih srednjih gradova osnovana je 1995. godine s ciljem unapređenja suradnje srednjih gradova ovog dijela Europe, a Zadar joj se priključio 1997. godine.
Više o ovom udruženju možete pronaći na http://www.staedtenetzwerk.at" target="_blank">www.staedtenetzwerk.at