Započelo uklanjanje ruševne zgrade u Ulici Vlade Janjića Cape
Gradonačelnik Božidar Kalmeta u obilasku.

Gradonačelnik Grada Zadra, Božidar Kalmeta, jutros je obišao lokaciju na kojoj je u tijeku uklanjanje jednog od ruševnih objekata iz popisa prioriteta objekata za rušenje gradske uprave, a kako bi se informirao o dinamici radova. Radi se ruševnoj zgradi u Ulici Vlade Janjića-Cape (Vidikovac) u Zadru na kojoj je, sukladno Zakonu o građevinskoj inspekciji i temeljem pravomoćne presude Upravnog suda u Splitu, započelo izvođenje radova na uklanjanju. Izvođenje radova obavlja ugovorni izvođač društvo STIPČEVIĆ d.o.o. , a njihov završetak predviđa se u roku od 15 dana. Nakon uklanjanja ove ruševine, nastavit će se s uklanjanjem ostalih prioriteta do iznosa predviđenog za ovu namjenu ( 300.000,00 kn) u proračunu Grada Zadra za 2016. godinu. Podsjetimo, među prioritetima za rušenje, pored ovog objekta, nalaze se objekti u ulicama: Danijela Farlatija (Gaženica) (2 objekta), Frane Kršinića (Crvene kuće), Jadranska cesta (Gaženica), Vjekoslava Karasa (Gaženica) i Ane Vidović (Puntamika) koji su uvršteni u prioritete temeljem toga što je u gradsku upravu na te objekte pristiglo najviše primjedbi, pritužbi i zamolbi za uklanjanjem od strane susjeda i građana koji žive u tim ulicama. Osim toga građevinski vještaci i ZJZ utvrdili su da su takvi objekti opasni po život i zdravlje ljudi.

Započelo uklanjanje ruševne zgrade u Ulici Vlade Janjića Cape Započelo uklanjanje ruševne zgrade u Ulici Vlade Janjića Cape Započelo uklanjanje ruševne zgrade u Ulici Vlade Janjića Cape