Zamjenik gradonačelnika dr. Dražen Grgurović sa suradnicima danas je u Gradskoj vijećnici primio zadarsku alpinisticu, članicu prve hrvatske ženske ekspedicije na Himalaju, Janu Mijailović.
Zadarska alpinistica, članica Grorske službe spašavanja, zajedno sa svojim hrvatskim kolegicama Vedranom Simičević, Darijom i Iris Bostijančić te Marijom Maćešić, uspjela je osvojiti Cho Oyu, šesti planinski vrh svijeha visok 8201 metar, čime je postavljen i hrvatski ženski visinski rekord. Ujedno, to je i prva europska ženska ekspedicija koja je osvojila taj vrh.

Izražavajući ponos činjenicom da je jedna Zadranka uspjela u tako zahtjevnom „projektu“, čestitajući joj na tom velikom uspjehu, zamjenik Grgurović je kazao kako je u trenutku njenog osvajanja Cho Oyua, i Zadar bio mislima s njom na vrhu.

Prepričavajući događaje na putu do vrha, Jana Mijailović posebno se zahvalila Gradu Zadru i Gradskom poglavarstvu koje je jedino odmah pri prvom saznanju za ekspediciju izažao u susret i pomogao joj u realizaciji tog cilja, naglasivši kako Grad Zadar već dugo prepoznaje važnost Gorske službe spašavanja i rad njenih članova.