Zadar - europska točka darovitosti

Centrima izvrsnosti Grada Zadra 2. ožujka 2020. uručen je certifikat kojim postaje European Talent Point – Europska točka darovitosti. Svečanost je upriličena u Velikoj koncertnoj dvorani Glazbene škole u Varaždinu na 2. susretu registriranih European talent point-a u Hrvatskoj,  u  organizaciji ETC Hrvatska – Centri Varaždinske županije i Radboud University, Nijmehen Nizozemska.

Na spomentuom susretu upriličena je i dodjela diploma specijalistima prve generacije RITHA specijalizacije u Hrvatskoj. Nakon uručenja diploma diplomantima, uručeni su i certifikati novoimenovanim točkama darovitosti u Hrvatskoj. Certifikat Grada Zadra  primio je Joso Nekić, pročelnik Upravnog odjela za odgoj i školstvo.

Danas je sveukupno 17 ustanova, uključujući i Grad Zadar,  dobilo certifikat  European Talent Point  -Europska točka darovitosti čime ih sada u Hrvatskoj ima sveukupno 38, dok su Centri izvrsnosti Varaždinske županije European Talent Center -  Europski centar darovitosti.

Zadar - europska točka darovitosti Zadar - europska točka darovitosti