Na danas održanoj 35. sjednici Gradskog vijeća prihvaćena je odluka o dodjeli javnih priznanja Grada Zadra u povodu Dana Grada i Dana zaštitnika Zadra Sv.Krševana.

Kako su odlučili Gradski vijećnici, ovogodišnja Nagrada Grada Zadra za životno djelo dodjeljuje se prof.dr. Aleksandru Stipčeviću iz Zagreba, za izvanredne rezultate, naročite uspjehe i najviše zasluge postignute u znanosti.

Nadalje, Nagrade Grada Zadra za 2004.godinu dodjeljuju se Zlati i Juliju Derossi iz Zadra, za zapažene rezultate i zasluge u kulturi, potom jedriličarima JK «Uskok», klase 420, Matiji Longinu i Pavlu Kostovu iz Zadra, za zapažene rezultate i zasluge u športu, Dječjem vrtiću «Radost» za zapažene rezultate i zasluge u odgoju najmlađih, Zavodu za povijesne znanosti HAZU u Zadru za zapažene rezultate i zasluge na području znanosti i kulture, te TD «Jadrolinija» d.d. za zapažene rezultate i zasluge u gospodarstvu, posebno prometa i turizma zadarskog područja.
Grb Grada Zadra, odlukom gradonačelnice, dodjeljuje se učeniku Antoniju Majdandžiću, za postignute rezultate na natjecanjima iz fizike, matematike i astronomije.

No, prije donošenja odluka s utvrđenog Dnevnog reda sjednice, vijećnici su sudjelovali na Aktualnom satu.

Vijećnika Eduarda Šimunova zanimalo je kada će se postaviti javna rasvjeta na Putu Dikla, na što je odgovoreno kako je pred završetkom projekt rekonstrukcije kompletne ulice te će se u sklopu rekonstrukcije ondje postaviti i javna rasvjeta.

Izrazivši zadovoljstvo zbog uređenja dijela Perivoja Vladimira Nazora na kojemu se nekada nalazila đačka poliklinika, vijećnik Predrag Ivković je pokrenuo inicijativu da se uredi i prilaz Fontani na šetalištu Kolovare, koja je i prihvaćena.

Na samom kraju Aktualnog sata, vijećnik Mladen Vučetić naglasio je potrebu izgradnje ugibališta za autobuse u Ulici Put Petrića, a kako je rečeno, pristupit ce se rješenju tog problema.

Pored odluke o dodjeli javnih priznanja Grada Zadra za 2004. godinu, vijećnici su danas usvojili prijedlog izmjena i dopuna Proračuna Grada Zadra za 2004. godinu, koji je ovim putem povećan za oko 30 milijuna kuna, i to bez novih davanja građana, potom izmjene i dopune Programa potreba za socijalnu skrb i zdravstvo te Programa održavanja komunalne infrastrukture za 2004.

Gradsko vijeće prihvatilo je i prijedlog odluke o nastavku radova na Poduzetničkoj zoni Bokanjac. Tako će se na površini od 77,76 hektara izgraditi prometna i komunalna infrastruktura, otkupiti zemljište i obaviti ostali radovi kako bi se stvorila još jedna zona proizvodne namjene na Novom Bokanjcu,a prema Vladinom Programu razvoja poduzetništva 2004-2007.godine. Vrijednost ukupnih radova na budućoj Poduzetničkoj zoni procjenjuje se na 60 milijuna kuna.

Najviše rasprave medu Vijećnicima pokrenuo je prijedlog izmjene naziva ulica i trgova, odnosno promjena naziva Ulice Mile Budaka. Vijećnici SDP-a i HNS-a su već prilikom utvrđivanja Dnevnog reda, zbog razilaženja u mišljenju po pitanju te točke, napustili sjednicu Vijeća, a kako su kasnije većinom glasova odlučili gradski vijećnici, Ulica Mile Budaka preimenovana je u Ulicu hrvatskih književnika.
Pored te ulice, preimenovane su i neke druge ulice, primjerice Ulica 31.listopada 1944. u Ulicu 2.zasjedanja ZAVNOHA, dok su neke do sada neimenovane ulice dobile su svoj naziv.