Gradonačelnik Živko Kolega i njegov zamjenik Dražen Grgurović primili su danas
veleposlanika Republike Litve u Republici Hrvatskoj sa sjedištem u Beču Giedriusa Poudziunasa, kojemu je ovo nastupni posjet našem gradu.
Gradonačelnik Živko Kolega i njegov zamjenik Dražen Grgurović primili su danas
Nj.E. g. Poudziunas u pratnji svog savjetnika Ramunasa Misiulisa od 9. do 13. listopada boravi u Hrvatskoj, gdje će, osim Zadra, posjetiti i gradove Zagreb i Split.

Ovom su prilikom razgovarali o mogućoj bilateralnoj suradnji između Litve i Hrvatske na razini gradova, te izrazili uvjerenje da prostora za uspostavu kulturne i gospodarske suradnje ne nedostaje, posebice uzime li se u obzir poveznost Litve i Hrvatske sličnim povijesnim
događajima u borbi za neovisnost, kao i međusobnu empatiju dvaju naroda.

Imajući u vidu važnost Zadra i cjelokupni razvoj zadarske regije, litvanski je veleposlanik najavio otvaranje počasnog konzulata Republike Litve upravo u Zadru, što će, zajednički je zaključak, otvoriti mogućnost daljnje suradnje Zadra i Hrvatske s Republikom Litvom i litvanskim gradovima.