Na sjednici Gradskog vijeća usvojen je Gradski proračun za 2005. godinu u iznosu od 294 milijuna kuna. Riječ je, kako je istaknuto na sjednici, o razvojnom proračunu jer čak 42 posto prihoda odlazi na nove projekte.

Za gradnju objekata komunalne infrastrukture u proračunu je planiran 21 milijun kuna, a taj je iznos raspoređen za završetak rekonstrukcije Biogradske ulice, uređenje Istarske obale i Vidikovca uz Ulicu Hrvatskog sabora, rekonstrukciju ulica Put Nina i Zrinsko-frankopansku, uređenje prometnih i zelenih površina na Muraju, parkirališta uz tržnicu Bili brig, te nogostupa uz Ulicu Franka Lisice.

Proračun za 2005. godinu nominalno je za 64 milijuna kuna veći od prošlogodišnjeg.

Inače, Proračun je usvojen nakon što je većina oporbenih vijećnika, zbog neslaganja u političkim pitanjima, napustila sjednicu Vijeća, što je gradonačelnica Lovrin pojasnila njihovom željom za stvaranjem izgreda te neodgovornošću spram razvojnih projekata ovog grada i donošenja najvažnijeg godišnjeg dokumenta ove jedinice lokalne samouprave.