Umjetnička organizacija Jadertina organizirala je projekt "Glagoljaška renesansa " koji je prezentirao značenje i ulogu glagoljice kroz povijest. U projektu su sudjelovali umjetnici, njih 32, iz raznih zemalja. U povodu Dana Grada Zadra, a kao znak zahvalnosti za potporu organizaciji ovog projekta, dnaas je predsjednik UO Jadertina Konstantin Kostov uručio sliku zamjeniku gradonačelnika Draženu Grguroviću. Slika je rad akademskog kipara Eugena Borkovskog iz Grožnjana.

Slika je rad akademskog kipara Eugena Borkovskog iz Grožnjana.

Umjetnička organizacija Jadertina donirala sliku