Gradsko poglavarstvo dalo je suglasnost za kandidaturu Zadra za održavanje Europskog prvenstva u rukometu 2010. godine.

Prema Pravilniku Hrvatskog olimpijskog odbora o uvjetima i postupku za davanje mišljenja o organizaciji svjetskih i europskih prvenstava u Hrvatskoj, da bi se u postupku donošenja konačne odluke prvenstvo moglo održati, organizator je dužan pribaviti suglasnost grada u kojem će se organizirati natjecanje. Smatrajući kako bi održavanje tako velikog sportskog natjecanja u Zadru bila prilika za veliku promidžbu našeg grada, Poglavarstvo Grada jučer je i dalo svoju suglasnost.

Povjerili li se Hrvatskoj organizacija EP u rukometu 2010, Zadar bi uz 5-7 gradova ušao u krug kandidata u kojima bi se prvenstvo održavalo, a utakmice bi se, dakako, održavale u novoj dvorani na Višnjiku koja je sada u fazi izgradnje.