U turističkoj 2007. godini najboljim restoranom proglašen je restoran «Niko», vlasnika Erika Pavina, najbolji caffe bar je Kavana Lovre, najkonobom proglašena je „Stomorica“, najkreativniji novi suvenir je replika antičkog stakla Muzeja antičkog stakla, najbolji konobar je Ivica Galošić iz „Stomorice“, a najbolji kuhar Mario Arbanas iz Pizzerije „Pet bunara“. Najboljim čistačem proglašen je Valentin Biloglav, najbolji policajac je Ivica Brkić iz PU Zadarske, prodavač Jadranka Franov iz prodavaonice „Peko“, dok su najbolji turistički vodiči/informatori Helena Rogić iz Info centra TZ Grada i Elvira Košuta iz Turističkog ureda Petrčane.

Prigodnom manifestacijom „Pozdrav litu“ sinoć je u Arsenalu završena ovogodišnja akcija „Nasmiješeno sunce“.Petu godinu za redom Gradsko poglavarstvo Grada Zadra u suradnji s obje Turističke zajednice - Grada i Županije , Gospodarskom komorom i Obrtničkom komorom te Cehom ugostitelja u akciji „Nasmiješeno sunce“ ocjenjuje i dodjeljuje nagrade i priznanja najboljima u ostvarenju turističke sezone.

Ovogodišnjim pobjednicima u ovoj već tradicionalnoj akciji priznanja je uručio gradonačelnik Živko Kolega, uputivši im ovom prilikom iskrene čestitke i zahvalivši im, što su svaki u svojoj domeni rada, doprinijeli ostvarenju iznimno uspješne turističke sezone u Zadru.

Također, najbolje uređen izlog je onaj novootvorene trgovine u Klaićevoj ulici „Dalmatinski gušti“, najuređenija benzinska postaja je „Borik“, najuređenijim vrtom proglašen je vrt Vele Čubrića u Petrčanima, a balkonom Ane Matešić u Diklu.
Ove je godine biran i najbolji privatni iznajmljivač, a odabir Povjerenstva na čijem je čelu Kristijan Magaš, član Poglavarstva za gospodarstvo, pao je na Olgu Borisavljević.
Posebno priznanje za izniman doprinos u uspješnom odvijanju turističke sezone 2007. dodijeljeno je dugogodišnjem predsjedniku Ceha ugostitelja Stipi Kneževiću, tvrtki „Nasadi“ te Jedinici prometne mladeži.

U sklopu prigodnog zabavnog programa nastupili su klapa „Donat“, plesna skupina „Samba“ te grupa „Forum“.