Gradonačelnik dodijelio Nasmiješeno sunce 2019.
Fotogalerija Galerija
Održana svečanost dodjele priznanja i nagrada najuspješnijima u turističkoj sezoni 2019.

Već tradicionalno, na kraju svake kalendarske godine, vrijeme je za nagrađivanje najboljih i nauspješnijih u turističkoj sezoni koja je za nama. U Kneževoj palači dodjeljena su tako priznanja i nagrade gradnačelnika Grada Zadra, Nasmiješeno sunce 2019. Priznanja su uručili gradonačelnik Branko Dukić i direktor TZ Grada Zadra, Mario Paleka.

- Dolazimo do cilja koji je davno zadan, a to je turistička sezona od siječnja do prosinca. Potvrđuju to i službeni podaci pa tako Zadar bilježi rast turističkog prometa od 10%, daleko iznad državnog prosjeka. Gledano po mjesecima, izuzev ožujka , turistički promet rastao je tijekom čitave godine, a najveći rast bilježen je upravo u travnju, rujnu, listopadu i studenom. Premašili smo po prvi puta 600 tisuća dolazaka i 2 milijuna noćenja, istaknuo je na svečanoj dodjeli gradonačelnik Dukić.

Gradonačelnik je također istaknuo kako grad pripada svima i građanima i turistima te da gradska uprava provodi niz mjera istovremeno s razvojem turističkog proizvoda kako bi se zaštitili od mogućih negativnih utjecaja turizma.

-Uspješno provodimo mjere kontrole prometa dostavnih vozila, prekomjernog reklamiranja i zauzimanja javnih površina, odvoza otpada. Pripremamo rješenja za nedostatak parkirališnih mjesta, krenuli smo u provedbu projekta uvođenja podzemnih spremnika za otpad, a kako vam je poznato realiziramo mnoge važne projekte očuvanja i turističke valorizacije naše kulturne baštine, uređujemo šetnice, plaže, povijesne trgove... Svim našim dobitnicima od srca zahvaljujem na predanom trudu i radu u turističkoj sezoni i na tome što nam pokazuju pravac održivosti budućeg turističkog rasta kroz svakodnevni profesionalni rad, kreativnost i motiviranost da Zadar, sa svojim jedinstvenim turističkim proizvodom ostane - naš Zadar, poručio je gradonačelnik Dukić.

Akcija „Nasmiješeno sunce“ kojom se nagrađuju najuspješniji u ostvarenju turističke sezone odvija se već sedamnaestu godinu za redom. Akciju provodi Gradonačelnik u suradnji s gospodarskom i obrtničkom komorom, TZ Županije i Grada, Udruženjem obrtnika Zadar i Udrugom zadarskih ugostitelja.

Provodi se s ciljem dodatnog motiviranja za pružanje što kvalitetnijih usluga, za poticanje međusobne pozitivne konkurencije u uređenju objekata i razine usluga te naposljetku kao rezultat svega, prezentiranje grada Zadra na način dostojan njegove tradicije, povijesnog i kulturnog značaja i zahtjeva sadašnjeg vremena.

Nagrađeni u akciji Gradonačelnika  Grada Zadra „Nasmiješeno sunce“ u turističkoj 2019.g.

NAJBOLJI RESTORAN

Restoran „KORNAT“

NAJBOLJI CAFFE BAR

Caffe bar „INDIE“, vlasnica Zrna Zuber

NAJBOLJA KONOBA

Konoba „KAMEN“ Crno

NAJBOLJI NOĆNI BAR

„Guma bar“ Turisthotel d.d.

NOVI SUVENIR

Sara Pavičić iz Udruge Iž u srcu za Iške škarpine

NAJLJEPŠE UREĐENI IZLOG

CROATA Museum Concept Store u Zadru