Predsjednik Gradskog vijeća Zadra prof. Davor Aras primio je u utorak 12. kolovoza u Maloj vijećnici Grada Zadra polaznike Međunarodnog tečaja hrvatskog jezika «Lincro» i njihove organizatore kojom je prilikom istaknuo značaj želje mladih da upoznaju hrvatski jezik, a s njim i hrvatsku kulturu.

Riječ je dvadeset i dvoje mladih iz sedam europskih i prekomorskih zemalja koji su se na učenje hrvatskog jezika koje se već godinama svakog ljeta organizira u našem gradu, odlučili zbog prijateljskih, rodbinskih ili poslovnih veza s Hrvatskom, kao i iz sentimantalnih razloga.

Voditelj i organizator ovog tečaja je voditelj Odsjeka kroatistike na Filozofskom fakultetu u Zadru dr. Mile Mamić koji svojim entuzijazmom na ponajbolji način pridonosi promidžbi Zadra diljem svijeta.

Zanimljivost ovogodišnjeg tečaja hrvatskog jezika u Zadru jest odluka jednog Poljaka da nauči hrvatski jer je, čuvši pjesme poznatog pjevača Mladena Grdovića, započela njegova ljubav prema našoj domovini. Stoga je prijemu u Gradskoj vijećnici nazočio i sam Grdović, darovavši tom prilikom mladom Poljaku svoj novi CD.