U povodu božićnih i novogodišnjih blagdana, predsjednik Gradskog vijeća dr. Zvonimir Vrančić primio je danas tradicionalno u Gradskoj vijećnici zadarske barkarijole Karla Sindičića, Ratka Grdovića, Lučana Matulića, Zvonka Gregova, Šimu Begonju i Berta Gregova, koji su ove godine, odlukom gradonačelnika Živka Kolege, dobili Grb Grada Zadra.

Predsjednik Gradskog vijeća zahvalio je zadarskim barkarijolima na njihovom predanom radu na očuvanju duge tradicije ovoga grada i zaželio im svako dobro u Novoj 2007. godini te im, u koordinaciji s nazočnim predsjednikom i direktorom Turističke zajednice Grada Zadra, gosp. Ganzulićem i Šupom, obećao nove, stilizirane ljetne i zimske uniforme

U ime barkarijola, zahvale Gradu i Turističkoj zajednici Grada Zadra, uputili su Karlo Sindičić i Lučano Matešić, istaknuvši kako ima je osobita čast bila primiti ovogodišnje javno priznanje Grada Zadra- Grb Grada, čime je, na određeni način, odano priznanje i svim bivšim barkarijolima Zadra koji nikada nisu dopustili da ova duga tradicija zamre.