file:///C:/DOCUME~1/idadic/LOCALS~1/Temp/msohtml1/01/clip_image002.jpg" alt="" hspace="12" width="115" height="70" align="left" />

Grad Zadar poziva građane i zainteresiranu javnost na sudjelovanje na konferenciji Nove energetske oznake kućanskih uređaja (Projekti u Gradu Zadru, sufinanciranje i kako uštedjeti u kućanstvima?).

Konferencija će se održati u Velikoj vijećnici Grada Zadra, Narodni trg 1, Zadar u ponedjeljak, 4. ožujka 2013. godine s početkom u 13 sati

Konferencija se organizira u sklopu projekta „Come On Labels“, EU projekta Programa inteligentne energije za Europu (IEE) kojeg u Hrvatskoj provodi tvrtka ELMA KURTALJ d.o.o. zajedno s tvrtkama iz trinaest europskih zemalja. Cilj Konferencije je  predstaviti projekte energetske učinkovitosti u gradu Zadru, njihovo sufinanciranje i projekt „Come On Labels“ koji za cilj ima informirati građanstvo o novim energetskim oznakama za kućanske uređaje te upoznati cjelokupnu zajednicu o uštedama energije i provedbi mjera energetske učinkovitosti u domovima.

Program predavanja

13:00 - 13:05 Otvaranje konferencije

Ninoslav Kurtalj, predsjednik uprave društva ELMA KURTALJ d.o.o.

13:05 - 13:10 Pozdravni govor

Darko Kasap, zamjenik gradonačelnika Grada Zadra

13:10 - 13:25 Projekti energetske učinkovitosti Grada Zadra

Žana Klarić, voditeljica Odsjeka za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost, Grad Zadar

13:25 - 13:40 Predstavljanje ciljeva SGE projekta, rezultata projekta i EE info točaka za građane

Jelena Atlić McColgan, voditeljica regionalnog provođenja EE projekta u Sjevernoj Dalmaciji i Lici, UNDP

13:40 - 14:20 Nove energetske oznake za kućanske urenaje

Miri Motalleb i Marina Čengić, projekt „Come On Labels“, ELMA KURTALJ d.o.o.

14:20 – 14:35 Pauza za kavu

14:35 – 15:00 Kako do energetski učinkovitijih proizvoda - pregled i provedba propisa o iskazivanju potrošnje energije i ostalih resursa proizvoda pomoću oznaka i informacija

Mr.sc. Igor Raguzin, viši stručni savjetnik, Ministarstvo gospodarstva RH

15:00 – 15:30 Sufinanciranje projekata EU i OIE od strane FZOEU

Mario Mihetec, Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost

15:30 – 15:45 Rasprava i pitanja

Više informacija vezanih za označavanje kućanskih uređaja i projekt „Come On Labels“ možete pronaći na www.come-on-labels-eu ili www.elma.hr.