Povodom obilježavanja Dana grada Zadra i blagdana sv. Krševana odana počast poginulim hrvatskih braniteljima
Polaganje vijenaca i paljenje svijeća pred Središnjim križem na Gradskom groblju.

Povodom obilježavnja Dana grada Zadra i blagdana sv. Krševana, u znak dubokog poštovanja, sjećanja i zahvalnosti prema svim poginulim i nestalim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata koji su svoje živote na oltar Domovine položili za njezinu slobodu i samostalnost, jutros su pred Središnjim križem na Gradskom grbolju vijence i svijeće položila brojna izaslanstva braniteljskih udruga, javnih institucija i predstavnika političkih stranaka. U ime Grada Zadra, vijenac su položili gradonačelnik Branko Dukić i zamjenik Ante Babić zajedno s predsjednikom i potpredsjednicima Gradskog vijeća, Markom Vučetićem, Brunom Milinom i Enijom Meštrovićem.

Program obilježavanja nastavljen je održavanjem Svečane dodjele Javnih prizanja Grada Zadra u Gradskoj loži i prigodnim programom na Narodnom trgu.