G. Radovan Dunatov, član Poglavarstva Grada Zadra sa suradnicima primio je danas u Maloj vijećnici gospođu Ritu Valiukonyté, atašea za kulturu pri Veleposlanstvu Republike Litve u Austriji, zaduženoj za Austriju i Hrvatsku.

Gospđa Valiukonyté zaposlenica je litavskog veleposlanstva u Beču od prije tri mjeseca i prvi put je u posjeti Zadru, a jučer je posjetila Split i Šibenik. Doputovala je u naše gradove s ciljem ispitivanja mogućnosti za uspostavu kulturne suradnje, a slijedom Sporazuma o kulturnoj, obrazovnoj i znanstvenoj suradnji, potpisanog od strane Ministarstva kulture Republike Litve i Ministarstva kulture Republike Hrvatske u veljači prošle godine.

G. Dunatov je gošću upoznao sa djelovanjem kulturnih institucija u Zadru te joj ukratko predstavio zadarske manifestacije i festivale, osobito one međunarodnog karaktera, a sve u cilju uspostave buduće suradnje. Nakon razgovora u Gradskoj vijećnici, gošću je primio i  ravnatelj Hrvatske kazališne kuće Zadar, gosp. Renato Švorinić.

Posjeta kulturnog atašea Litve Gradu Zadru