Posjet delegacije iz NR Kine
Kineskoj delegaciji predstavljeni infrastrukturni projekti Zadra i Zadarske županije.

U ponedjeljak, 14. ožujka 2016. godine u Domu Zadarske županije održan je radni sastanak s delegacijom iz NR Kine zainteresiranom za ulaganje u dovršetak izgradnje infrastrukture  putničko-teretnog terminala luke Gaženica, ali i u druge investicije na području Zadarske županije i šire područje. U nazočnosti potpredsjednika Vlade RH Tomislava Karamarka i ministra pomorstva, prometa i infrastrukture Olega Butkovića potencijalnim ulagačima prezentiran je projekt Luke Gaženica i podmorskih tunela, aktivnosti na različitim strateškim projektima Zadarske županije, razvoj poslovne zone Crno, mogućnosti unaprjeđenja Zračne luke Zadar, a gosti su upoznati i sa općim gospodarskim i turističkim podacima o Zadarskoj županiji i prednostima njezinog središnjeg položaja na jadranskoj obali. Na sastanku su u ime domaćina nazočni bili župan Stipe Zrilić, zamjenik župana Božidar Longin i gradonačelnik Grada Zadra Božidar Kalmeta.

Posjet delegacije iz NR Kine Posjet delegacije iz NR Kine Posjet delegacije iz NR Kine