Danas su otvoreni radovi na izgradnji kolektora visokih zona u ulici Petra Skoka i Marina Getaldića, sve do uređaja za pročišćavanje otpadnih voda Smiljevac. Radovi obuhvaćaju ugradnju kolektora otpadnih voda i rekonstrukciju cesta sa svom pripadajućom infrastrukturom, te su, zajedno sa otkupom zemljišta vrijedni 42 milijuna kuna. Rok za završetak je 12 mjeseci, a izvođač je tvrtka Vodoinstalacija Zadar.

Fani Bojanić i Branko Pejaković iz Hrvatskih voda, koje sufinanciraju Projekt Jadran istaknuli su Zadar kao rijetki primjer grada koji je započeo rješavanje problema otpadnih voda puno prije krajnjeg roka koji postavlja Europska unija.

Otvoreni radovi na izgradnji kolektora Otvoreni radovi na izgradnji kolektora Otvoreni radovi na izgradnji kolektora Otvoreni radovi na izgradnji kolektora