Otvorena izložba "Obranjeni grad"
U Gradskoj loži je, u sklopu obilježavanja Dana obrane Zadra, otvorena izložba ratnih fotografija "Obranjeni grad".

Izložba uz pomoć 50-ak fotografija dokumentira stradanja Zadra i građana Zadra tijekom agresorskog topničkog granatiranja. Prikazuju se granatiranja bolnice, škola, kulturnih institucija, crkava, stambenih zgrada, spomenika kulture, trgovina, industrijskih postrojenja, građana u skloništima. Posebno se izdvajaju fotografije djece i mladeži u Zadru tijekom granatiranja. Autori fotografija su zadarski profesionalni i amaterski fotografi, a za fotografije s ratišta se autori niti ne znaju.
Zamjenik gradonačelnika Zvonimir Vrančić je otvorio izložbu, pritom se prisjetivši tih teških dana za grad Zadar, ali i hrabrosti i zajedništva koje su građani Zadra pokazali kao nikad do tada. Svi su disali kao jedan, s jedinim ciljem- slobodom za svoj grad i državu.
Izložba se uz slobodan ulaz može razgledati do 25. listopada 2015.