Otkriven spomen - križ za branitelje Maslenice

U subotu, 25.siječnja, povodom obilježavanja 21.obljetnice VRO Maslenica otkriven je kameni spomen-križ za sve poginule hrvatske branitelje. Čast da otkrije spomenik i spomen ploču pored kamenog križa dobio je general Ante Gotovina zajedno s generalom i ratnim zapovjednikom 4.gardijske brigade, Damirom Krstičevićem.

Vijence i svijeće pod križem položilo je 20-tak izaslanstava i udruga iz Domovinskog rata. Izaslanstvo Grada Zadra predvodio je gradonačelnik Božidar Kalmeta u pratnji zamjenika Zvonimira Vrančića i Ivice Vlakića, predsjednika Gradskog vijeća Živka Kolege i pročelnika UO za odgoj i školstvo Jose Nekića. General Gotovina ovom je prigodom naglasio da je akcija Maslenica bila prva velika oslobodilačka operacija Hrvatske vojske koja je označila početak oslobađanja našeg teritorija, a križ je spomen na našu braću koja su dala živote za slobodu naše domovine.