Budnicom Gradske glazbe po zadarskim ulicama i trgovima započelo je današnje svečano obilježavanje Dana Grada i blagdana Svetog Krševana, nastavljeno polaganjem vijenaca na Središnji križ na Gradskom groblju te na spomen obilježje na Narodnom trgu.

Središnji događaj dvotjednog obilježavanja Dana Grada bila je današnja svečana sjednica Gradskog vijeća u Hrvatskoj kazališnoj kući. Na toj su sjednici predsjednik Gradskog vijeća dr. Zvonimir Vrančić i gradonačelnik Živko Kolega uručili nagrade ovogodišnjim laureatima.

Kao što smo već ranije izvijestili, odlukom Gradskih vijećnika Nagrada za životno djelo ove je godine pripala akademiku maestru Pavlu Dešpalju, kao zahvalnost za osobit doprinos gradu Zadru, za izvanredne rezultate, naročite uspjehe i zasluge na polju glazbene kulture i umjetnosti.
Nagradu za životno djelo dobio je i prof.dr.sc.Stijepo Obad, za osobit doprinos gradu Zadru, izvanredne rezultate, naročite uspjehe i zasluge na području kulture i povijesnih znanosti.

Dobitinici Nagrada Grada Zadra u 2006. su arhitekt Nikola Bašić, i to za izvanredne rezultate, naročite uspjehe i zasluge na polju arhitekture, kao doprinos gradu Zadru za najbolja ostvarenja urbanih javnih prostora, potom Gimnazija «Jurja Barakovića», za zapažene rezultate i zasluge na području školstva, te Plivački klub «Zadar», za zapažene rezultate u uzorne uspjehe na području športa i rekreacije.

Grb Grada Zadra dobili su gospodin Bruno Aras, za zapažene rezultate i zasluge na području športa i rekreacije, dr. Boris Bilić, za zapažene rezultate i zasluge na području zdravstva te Hrvatska katolička udruga medicinskih sestara i tehničara Zadar, za humanost, zapažene rezultate i zasluge na području zdravstva i socijalne skrbi.

Također, odlukom gradonačelnika, Grb Grada Zadra dodijeljen je i zadarskim barkarijolima; Karlu Sindičiću, Ratku Grdoviću, Lučanu Matuliću, Zvonku Gregovu, Šimi Begonji i Bertu Gregovu.

Uz prigodni program u HKK Zadar, nazočnima se, svojim godišnjim izvješćem, obratio gradonačelnik Živko Kolega , podsjetivši na sve započete, nastavljene i ostvarene programe i projekte u našem gradu u proteklih godinu dana, ali i odavši počast svima onima koji «krvlju, znojem i perom tkahu slobodni Zadar i slobodnu Hrvatsku»