Prezentacijom Prostorno-programske studije uvale Maestral i Dražanica u Zadru danas je započela 34.sjednica Gradskog vijeća, nakon čega jer rad Vijeća nastavljen Aktualnim satom.
Prezentacijom Prostorno-programske studije uvale Maestra i Dražanica u Zadru danas je započela 34.sjednica Gradskog vijeća, nakon čega jer rad Vijeća nastavljen Aktualnim satom. Vijećnika Damira Mišlova zanimalo je kada će se nastaviti radovi na rekonstrukciji Biogradske ceste te u kojoj su fazi planovi za izgradnju tzv. servisne ceste za Gaženicu, na što je odgovoreno kako će nastavak rekonstrukcije Biogradske ceste započeti kroz nekoliko dana dok je za servisnu cestu za Gaženicu u tijeku rješavanje imovinsko-pravnih odnosa.. Vijećnica Omerka Šarić pokrenula je pitanje, odnosno inicijativu da se stambeni blok zgrada na Putu Murvice spoji na sustav odvodnje, kako u budućnosti ne bi dolazilo do izlijevanja fekalija iz postojećih septičkih jama. Obećano je da će se inicijativa uzeti na razmatranje, odnosno izvidjeti postoje li tehnički uvjeti za takvo što. Na inicijativu vijećnice Šarić za većim angažmanom komunalnih redara na sprječavanju prodaje prehrambenih proizvoda na javnim površinama gdje to nije dopušteno, gradonačelnica Lovrin je odgovorila kako redari redovito djeluju po tom pitanju i ispisuju prekršajne prijave, a povremeno se vrše i sustavne akcije u suradnji s inspekcijskim službama na zaplijeni takve robe. Na nedovoljno uređen okoliš škola na području grada Zadra, posebice onaj oko Glazbene i Industrijsko-obrtničke škole, upozorila ja vijećnica Renata Peroš, a odgovoreno joj je kako će Grad Zadar, premda je riječ o školama kojima Grad nije osnivač, pokušati u suradnji s poduzećem «Nasadi» urediti navedene površine. Na pitanje vijećnika Ante Sikirića o tome što Grad Zadar poduzima kako bi se nogostupi zaštitili od invazije nepropisno parkiranih vozila, stigao je odgovor kako pauk-služba uredno djeluje, zbog tog je pitanja nebrojeno puta na veći angažman pozvana i Prometna policija, što je u konačnici rezultiralo evidentnim pomakom nabolje u posljednja dva mjeseca. Osim toga, donesena je odluka o blokiranju nepropisno parkiranih vozila koje pauk-služba ne može odvesti, tzv. lisicama. Prihvaćena je, također, i inicijativa vijećnika Sikirića da se 31.listopada dostojno obilježi 60. obljetnica oslobođenja Zadra. Vijećnik Vlahović upozorio je na smanjenu sigurnost u prometu pješaka – polaznika novog TŠC-a, na što je kazano kako upravo završen projekt rekonstrukcije Tuđmanove ulice na potezu od Autobusnog kolodvora sve do Ekonomske škole na Boriku, a koji obuhvaća upravo i rekonstrukciju dijela kroz Vruljicu, te će se planiranom rekonstrukcijom izbjeći neželjene posljedice po pješake u prometu i povećati njihova sigurnost. Obećano je, međutim, kako će se i prije spomenute rekonstrukcije vidjeti na koji je način moguće poraditi na sigurnosti pješaka na tom području. Na upit vijećnika Željka Ivančevića o tome je li Grad Zadar odustao od primjene metode liječenja ovisnosti dr. Waissmana, odgovoreno je kako, unatoč negativnom odgovoru Vladina Ureda za suzbijanje ovisnosti za primjenom i financiranjem te metode liječenja, Zadar od nje nije odustao. U nastavku sjednice gradski su vijećnici primili na znanje izvješća o financijskom poslovanju trgovačkih društava u vlasništvu Grada za 2003.godinu, usvojena je odluka o blokiranju nepropisno parkiranih vozila tzv. lisicama, a odnosi se na motorna vozila koja pauk vozilo ne može odvesti s javne površine, usvojene su, također, i odluke o komunalnom doprinosu, potom o priključenju na komunalnu infrastrukturu za opskrbu pitkom vodom i odvodnju otpadnih i oborinskih voda na području grada, odluku o visini naknade za priključenje na komunalnu infrastrukturu za opskrbu pitkom vodom i odvodnju te još neki prijedlozi.