Dana 29. svibnja 2008. s početkom u 9.00 u velikoj gradskoj vijećnici održana je 21. sjednica Gradskog vijeća na kojoj su usvojene sve 34. točke dnevnog reda, između ostaloga 9 novih Detaljnih planova uređenja.

Usvojeni su Detaljni planovi uređenja za zone Crvene kuće, Put Vrela, ex kamenolom Put, Vrilo, Maraska park, "kod Kolodvora", Tehnički školski centar, Murvička cesta te Vidikovac.
Prihvaćene su i odluke o izradi novih planova uređenja zona Vidikovac I, sklonište za životnije, Gaženica, Ričina, farma krava, vojarna Franka Lisice-Novi Kampus, Veliki Brig, Pudarica, te odluke o izradi izmjena i dopuna Prostornog plana uređenja Grada Zadra, te planova za zone Smiljevac, Kosa i Punta Skala.
Prihvaćen je i godišnji obračun proračuna za 2007. godinu, te prijedlog odluke o namjeni viška prihoda po Godišnjem obračunu.

Održana 21. sjednica gradskog vijeća