Na današnjoj 16. sjednici Gradskog vijeća jednoglasno je usvojen prijedlog izmjena i dopuna Programa održavanja komunalne infrastrukture Grada Zadra, kojim se iznos potreben za realizaciju dopuna tog programa povećao za 5,8 milijuna kuna.
Naime, ovogodišnji je program dopunjen uređenjem nogostupa u Ulici Stjepana Radića, Zrinsko-frankopanskoj ulici, ulicama na Novom Bokanjcu, na području MO Puntamika te mjesnih puteva na otocima, potom pojačanjem sredstava za javnu rasvjetu za područje Novog Bokanjca, uređenjem športskog igrališta i parkirališta na Smiljevcu, kao i dječjeg parka-igrališta kod vrtića na Smiljevcu.

Na znanje je primljeno i izvješće o obavljenoj reviziji Proračuna Grada Zadra za 2006. godinu, a usvojena je i odluka o polugodišnjem obračunu Proračuna. Dodijeljene su koncesije za obavljanje dimljačarskih poslova za do sad nekoncesionirana područja, te su temeljem rezultata javnog nadmetanja poslovi održavanja gradskih bedema povjereni tvrtci „Ploter“.

Budući je HDZ-ov vijećnik Petar Kragić podnio ostavku na dužnost gradskog vijećnika, na njegovo je mjesto, s liste HDZ-a imenovan Mladen Vučetić, koji je danas pred Gradskim vijećem prisegnuo na novu dužnost.

Aktualni sat koji je prethodio navedenim točkama dnevnog reda, obilovao je vijećničkim inicijativama. Vijećnik Željko Mikin upozorio je na sve češće „prometovanje“ biciklima po staroj gradskoj jezgri, kao i na sve veći nemar vlasnika pasa koji za sobom ostavljaju psećim izmetom onečišćene javne površine. Dok je vijećnik Mišlov ponovno upozorio na nužnost rješavanja pitanja DTK mreže, Želimira Maštovića brine slab angažman sanitarne inspekcije na suzbijanju mogućnosti zaraze stanovništva uzrokovane neprikladno izloženim prehrambenim proizvodima u nekim trgovinama. Razmotrit će se i inicijativa vijećnika Zlatka Miliše za formiranjem Odbora za zaštitu djece pri Gradom vijeću, kao i vijećnice Šarić za upućivanje prijedloga Županiji da se zabrani izlov ribe migavicama.

Nastavak izgradnje stanova iz programa POS-a uslijedit će nakon izrade DPU-a Crvenih kuća, na području nekadašnje vojarne, odgovoreno je na pitanje Stanislava Antića, dok će se po usvajanju urbanističkog plana uređenja naselja Kožino steći preduvjeti za uređenje tamošnje obale i šetnice uz more.

HDZ-ov Rade Šimićević imao je jednaku primjedbu kao i SDP-ova Ingrid Antičević-Marinović, a odnosi se na nefunkcionalnost novouređene rampe-mostića na ulazu u Park Vladimira Nazora. Naime, premda su radovi izvedeni po strogim napucima konzervatora, prevladalo je mišljenje kako je kamen neprikladan za hodanje, dok su svi zadovoljni estetskim ostavarenjem. Odlučeno je, stoga, da se dodatno poradi na funkcionalnosti.

Ermu Ivoš-Nikšić zanimalo je koliko je Grad sredstava „povukao“ iz predpristupnih fondova Europske unije i kakav je angažman Gradske uprave u tom segmentu, dok je vijećnik Predovan izrazio nezadovoljstvo kioscima lociranima u Ulici Kralja Stjepana Držislava na Relji. Uz pojašnjenje kako je riječ o privremenoj lokaciji, dok se ne uredi prikladnija na Relji, aktualni je sat zaključen pitanjem HSS-ovca Tina Festinija o brizi i ulaganjima u zadarsku atletiku.