Kulturna politika grada bila je tema seminara koji se u organizaciji Grada Zadra i zaklade Hanns Seidel održao danas u Velikoj vijećnici Grada Zadra.
Seminar je bio namijenjen gradskim vijećnicima u Odboru Gradskog vijeća za kulturu, članovima Poglavarstva, resornim pročelnicima i djelatnicima lokalne samouprave te ustanova iz područja kulture i turizma.

Na predavanju kojega je vodio prof.dr.Jurgen Walchshofer, predsjednik Povjerenstva Saveza gradova Bavarske za gospodarstvo i promet, član Vijeća Bavarskog radija te dugogodišnji gradonačelnik srednjovjekovnog grada Dinkelsbuhla, iznesena su najvažnija gledišta koja imaju značaj pri oblikovanju kulturne politike na lokalnoj razini u Njemačkoj.

Njegovo se predavanje baziralo na devet teza: kulturni život grada jamči njegov identitet, kulturni život grada faktor je njegove gospodarske prednosti, kulturni život grada daleko nadilazi klasičnu kulturnu ponudu, kulturna politika grada na lokalnoj razini djelomično je i lokalna politika mladih, kulturna politika na lokalnoj razini djelomično je i lokalna obrazovna politika mladih, kulturna politika grada na lokalnoj razini djelomično je i lokalna socijalna politika, kulturna politika na loklanoj razini važan je faktor uspjeha turizma, kultura ne treba biti deficitarna branša i udruge su važan nositelj kulture na loklanoj razini.

Nazočni na seminaru pokazali su velik interes za raspravu, a najžustriji u obrani svojih stavova bili su pročelnica UO za odgoj, školstvo, kulturu i šport Grada Zadra prof. Branka Radman i ravnatelj Hrvatske kazališne kuće u Zadru Renato Švorinić.