Održan Nadbiskupijski euharistijski kongres Zadarske nadbiskupije
Pod geslom "Živi kruh nam život daje".

Povodom održavanja Nadbiskupijskog euharistijskog kongresa Zadarske nadbiskupije, gradonačelnik Grada Zadra Božidar Kalmeta, sa suranicima zamjenikom Zvonimirm Vrančićem i predsjednikom Gradskog vijeća Živkom Kolegom, te županom Zadarske županije, Stipom Zrilićem i zamjenikom Božidarom Longinom, sudjelovao je na svečanom euharistijskom slavlju u katedarli sv. Stošije. Svetu misu predsvodio je zadarski nadbiskup Želimir Puljić u zajedništvu s klerom nadbiskupije. Nakon misnog slavlja uslijedila je svečana procesija s Presvetim Oltarskim Sakramentom: od katedrale Sv. Stošije šetnicom do rive potom do carinarnice te uz crkvu Gospe od Zdravlja do katedrale.

Nadbiskup Puljić u svojoj je propovjedi istaknuo važnost održavanja kongresa za Crkvu i hrvatski narod, za domovinu i sve njene građane u cilju promicanja međusobnog razumijevanja i poštivanje te odgovornog zalaganja svih za opće dobro.

Nadbiskupijski euharistijski kongres u Zadru predstavlja ujedno i završetak Godine euharistije u Zadarskoj nadbiskupiji koja je otvorena 5. listopada 2014., kao zadnja godina u trogodišnjem hodu Godine vjere u nadbiskupiji. Godinu vjere za sveopću Crkvu 2012./2013. proglasio je umirovljeni papa Benedikt XVI.